İMPLANT TEDAVİSİ

Diş implantları, insan vücudu ile tamamen uyumlu küçük titanyum vida ve üzerine gelen abutment ile birleştikten sonra bir kron yapılarak (porselen ya da zirkonyum) tedavi tamamlanmaktadır. İmplant(vida) doğal diş kökünün görevini yapması için geliştirilmiş çene kemiğine son derece uyumlu yapay diş köküdür. İmplant tedavisi bir yada daha fazla meydana gelen diş kayıplarında rahatlıkla uygulanabilir. İmplant tedavisi olmuş hasta aynı gün normal hayatına dönebilmektedir.

İmplant tedavisine klinik ortamında,sadece lokal anestezi yapılarak ilgili bölge uyuşturulur.Dişeti açılıp implant yerleştirilir.  İmplant vidasının yerleştirilmesinden sonra bölgedeki osseointegrasyonun oluşması için (implantın kemikleşmesi) ve implant yapılan bölgenin iyileşmesini beklemek için implantın üzerine koruyucu bir kapak yerleştirilir. Açılan dişeti dikilerek kapatılır ve birkaç aylık bekleme sürecine geçilir.

En az üst çenede 4 alt çenede 2 ay beklendikten sonra,koruyucu vida çıkartılır ve dental implantın üzerine iyileşme başlıkları takılır. İyileşme başlıkları,dişetinin doğal olarak kendini şekillendirebildiği ve etrafında büyüyebildiği bir şablon olarak görev yapar. Dişeti şekillendikten sonra iyileşme başlıkları, kalıcı kuronla (porselen yada zirkonyum diş) değiştirilerek tedavi tamamlanır.